Strona główna Rozwój osobisty Zasady Galeria Kontakt
|
+48 667 016 244
|
biuro@wypadydlasingli.pl

Wycieczka promem – Ryga, Sztokholm i Wilno

30
Ilość wolnych miejsc
12-16.09.2019
Termin
Łotwa, Szwecja i Litwa
Miejsce
od 1 299 zł
Cena

WYCIECZKA PROMEM – ŁOTWA, SZWECJA I LITWA

Odkryj Skandynawię! Zobacz Rygę, Sztokholm i Wilno!

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

DZIEŃ 1:Wyjazd wg rozkładu jazdy.

DZIEŃ 2: Przyjazd do Rygi. Zwiedzanie – Stare Miasto – kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, protestancka katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich), plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Parlament – dawny budynek rycerstwa inflanckiego, fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową. Zaokrętowanie na prom z Rygi do Sztokholmu. Nocny rejs do Sztokholmu, nocleg na statku.

DZIEŃ 3: Śniadanie w restauracji bufetowej. Przypłynięcie do portu w Sztokholmie. Wyjazd z centrum Sztokholmu – stolicy Szwecji. Zwiedzanie miasta – Gamla Stan (Stare miasto), spacer wąskimi, brukowanymi uliczkami, następnie Stortorget – plac główny, gmach giełdy – Bosen – w którym odbywają się spotkania Akademii Szwedzkiej, decydującej o przyznaniu literackiej Nagrody Nobla. Storkyrkan – katedra gotycką najstarsza budowla na Starym Mieście. Kungliga Slottet – Pałac Królewski wzniesiony na miejscu twierdzy Trzy Korony. Czas wolny. Zaokrętowanie na prom ze Sztokholmu do Rygi. Nocny rejs do Rygi, nocleg na statku.

DZIEŃ 4: Śniadanie w restauracji bufetowej. Przypłynięcie do portu w Rydze, wyokrętowanie. Przyjazd do Wilna. Spacer po Starym Mieście wpisanym na Listę UNESCO. Zwiedzanie m.in. Góra Zamkowa, Zamek Dolny,  Ostra Brama z wejściem do Kaplicy z obrazem matki boskiej ostrobramskiej, Uniwersytet im. Stefana Batorego, kościół św. Ducha oraz archikatedra wileńska z grobami królewskimi wraz z kaplicą św. Kazimierza, Kościół Św. Piotra i Pawła, Pałac Biskupów Wileńskich, Uniwersytet Wileński, Muzeum Adama Mickiewicza. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wilna: Cmentarz na Rossie (zachwyci wspaniałymi przykładami sztuki w postaci pięknych nagrobków rzeźb, pomników, a także kaplic grobowych. Na cmentarzu spoczywa serce Marszałka Piłsudskiego, pochowany jest Joachim Lelewel oraz wielu innych zasłużonych dla Litwy Polaków), Góra Trzykrzyska  wyjazd do Polski.

DZIEŃ 6: Powrót do Polski w godzinach porannych.

 

CENA:

CENA ZAWIERA:

 

CENA NIE ZAWIERA: opłaty klimatyczne i administracyjne, zestawu słuchawkowego lub nagłaśniającego, parkingów, wjazdów do miast, opłaty promowej i inne – koszt: 50 Euro płatne pilotowi w dniu wyjazdu.

DOPŁATY FAKULTATYWNE (DLA CHĘTNYCH):

 

 

Zgłoszenia poprzez formularz w zakładce: Kontakt.

Decydując się na wyjazd z nami koniecznie przeczytaj: ZASADY