Strona główna Rozwój osobisty Zasady Galeria Kontakt
|
+48 667 016 244
|
biuro@wypadydlasingli.pl

Rejs promem po Morzu Bałtyckim – Ryga, Sztokholm, Turku, Helsinki, Tallin

30
Ilość wolnych miejsc
12-17.09.2019
Termin
Łotwa, Szwecja, Finlandia, Estonia
Miejsce
od 1 369 zł
Cena

WYCIECZKA PROMEM – ŁOTWA, SZWECJA, FINLANDIA I ESTONIA

Poznaj z nami skandynawskie stolice!

Odkryj z nami Rygę, Sztokholm, Turku, Helsinki i Tallin. Przepłyniemy promem po Morzu Bałtyckim, co daje nam moc wspaniałych wrażeń, a przede wszystkim niesamowite widoki. Zwiedzanie, rejs po morzu, moc atrakcji i wspaniała atmosfera, a wszystko to na jednej wycieczce.

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

DZIEŃ 1: Wyjazd wg rozkładu jazdy, przejazd w kierunku Rygi.

DZIEŃ 2: Przyjazd do Rygi, zwiedzanie – Stare Miasto – kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, protestancka katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich), plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Parlament – dawny budynek rycerstwa inflanckiego, fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową. Późnym popołudniem zaokrętowanie na prom z Rygi do Sztokholmu (rejs nocny).

DZIEŃ 3: Śniadanie na statku, wyokrętowanie w Sztokholmie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem – ratusz miejski, Pałac Królewski, stare miasto Gamla Stan, muzeum Vasa przybliżające historię XVII- wiecznego okrętu wojennego, który zatonął w trakcie swojego pierwszego rejsu. Wieczorem zaokrętowanie na statek do Turku (rejs nocny).

DZIEŃ 4: Po wczesnym śniadaniu na statku, wyokrętowanie w fińskim porcie Turku. Spacer po starówce najstarszego fińskiego miasta i historycznej stolicy Finlandii, które w XVI wieku było siedzibą Jana III Wazy i jego żony Katarzyny Jagiellonki – zamek Turun Linna, gotycka katedra, główny plac targowy. Przejazd do Helsinek – zwiedzanie z przewodnikiem współczesnej

stolicy Finlandii – aleja Mannerheima i budynek Parlamentu, wykuty w skale kościół protestancki Temppeliauko, Park Sibeliusa z oryginalnym pomnikiem kompozytora przypominającym gigantyczne organy i słynny stadion olimpijski z pomnikiem Paavo Nurmiego, najwybitniejszego długodystansowca świata lat 30-tych XX wieku. Spacer po centrum – Plac Senacki z Katedrą Luterańską i pomnikiem cara Aleksandra II, prawosławny Sobór Uspienski. Zaokrętowanie, nocny rejs do Tallina.

DZIEŃ 5: Po śniadaniu wyokrętowanie w porcie w Tallinie. Piesze zwiedzanie Tallińskiej Starówki – Górne Miasto (Wzgórze Tompea, zamek z wieżą Długi Herman, katedra Aleksandra Newskiego, Katedra Domska, baszta Kiek in de Kok i mury miejskie) i Dolne Miasto (rynek, ratusz, kamieniczki Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, obwarowania miejskie). Po południu objazd po mieście – pałac i park w Kadriorgu (z zewnątrz) i nadmorska dzielnica Pirita. Wyjazd w drogę powrotną w kierunku Polski.

DZIEŃ 6: Przyjazd do Polski.

TERMIN:

12-17.09.2019.

CENA:

CENA ZAWIERA:

CENA NIE ZAWIERA:

DOPŁATY FAKULTATYWNE (DLA CHĘTNYCH):

 

Zgłoszenia poprzez formularz w zakładce: Kontakt.

Decydując się na wyjazd z nami koniecznie przeczytaj: ZASADY