Wycieczka promem – Ryga, Sztokholm i Wilno

Rejs promem po Morzu Bałtyckim – Ryga, Sztokholm, Turku, Helsinki, Tallin
12 maja 2019
Letni rejs na Mazurach 29 czerwca-6 lipca
28 maja 2019

Wycieczka promem – Ryga, Sztokholm i Wilno

30

Ilość wolnych miejsc

12-16.09.2019.

Termin

Łotwa, Szwecja i Litwa

Miejsce

od 1 299 zł

Cena

WYCIECZKA PROMEM – ŁOTWA, SZWECJA I LITWA

Odkryj Skandynawię! Zobacz Rygę, Sztokholm i Wilno!

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

DZIEŃ 1:Wyjazd wg rozkładu jazdy.

DZIEŃ 2: Przyjazd do Rygi. Zwiedzanie – Stare Miasto – kościół św. Piotra, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, protestancka katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich), plac Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Parlament – dawny budynek rycerstwa inflanckiego, fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową. Zaokrętowanie na prom z Rygi do Sztokholmu. Nocny rejs do Sztokholmu, nocleg na statku.

DZIEŃ 3: Śniadanie w restauracji bufetowej. Przypłynięcie do portu w Sztokholmie. Wyjazd z centrum Sztokholmu – stolicy Szwecji. Zwiedzanie miasta – Gamla Stan (Stare miasto), spacer wąskimi, brukowanymi uliczkami, następnie Stortorget – plac główny, gmach giełdy – Bosen – w którym odbywają się spotkania Akademii Szwedzkiej, decydującej o przyznaniu literackiej Nagrody Nobla. Storkyrkan – katedra gotycką najstarsza budowla na Starym Mieście. Kungliga Slottet – Pałac Królewski wzniesiony na miejscu twierdzy Trzy Korony. Czas wolny. Zaokrętowanie na prom ze Sztokholmu do Rygi. Nocny rejs do Rygi, nocleg na statku.

DZIEŃ 4: Śniadanie w restauracji bufetowej. Przypłynięcie do portu w Rydze, wyokrętowanie. Przyjazd do Wilna. Spacer po Starym Mieście wpisanym na Listę UNESCO. Zwiedzanie m.in. Góra Zamkowa, Zamek Dolny,  Ostra Brama z wejściem do Kaplicy z obrazem matki boskiej ostrobramskiej, Uniwersytet im. Stefana Batorego, kościół św. Ducha oraz archikatedra wileńska z grobami królewskimi wraz z kaplicą św. Kazimierza, Kościół Św. Piotra i Pawła, Pałac Biskupów Wileńskich, Uniwersytet Wileński, Muzeum Adama Mickiewicza. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wilna: Cmentarz na Rossie (zachwyci wspaniałymi przykładami sztuki w postaci pięknych nagrobków rzeźb, pomników, a także kaplic grobowych. Na cmentarzu spoczywa serce Marszałka Piłsudskiego, pochowany jest Joachim Lelewel oraz wielu innych zasłużonych dla Litwy Polaków), Góra Trzykrzyska  wyjazd do Polski.

DZIEŃ 6: Powrót do Polski w godzinach porannych.

 

CENA:

 • 1 299 PLN/osobę – noclegi w kabinie 4 osobowej wewnętrznej bez okna
 • 1 399 PLN/osobę – noclegi w kabinie 3 osobowej wewnętrznej bez okna
 • 1 499 PLN/osobę – noclegi w kabinie 2 osobowej wewnętrznej bez okna

CENA ZAWIERA:

 • przejazd autokarem klasy LUX (barek, wc, klimatyzacja, TV DVD),
 • 2 noclegi na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych armatora Tallink Silja w kabinach wewnętrznych 2,3,4 osobowych z łazienką wyposażoną w prysznic,
 • 1 nocleg w hotelu**/*** w Wilnie ze śniadaniem i obiadokolacją,
 • 2 śniadania bufetowe,  ubezpieczenie, opiekę pilota, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, podatek VAT

 

CENA NIE ZAWIERA: opłaty klimatyczne i administracyjne, zestawu słuchawkowego lub nagłaśniającego, parkingów, wjazdów do miast, opłaty promowej i inne – koszt: 50 Euro płatne pilotowi w dniu wyjazdu.

DOPŁATY FAKULTATYWNE (DLA CHĘTNYCH):

 

 • dopłata do dwóch obiadokolacji na promie – koszt 80 €/os. – bogate menu z uwzględnieniem osób na diecie czy wegetarian – ponad 50 dań – wino, piwo i napoje bez ograniczeń (czas posiłku 2-3 h),
 • bilety do zwiedzanych obiektów – ok. 900 SEK/os. (ok. 400 PLN/os.) i ok. 30 € (płatne u pilota),
 • dopłata do kabiny jednoosobowej – 300 PLN/os.,
 • dopłata do kabiny zewnętrznej – ok. 300 PLN/os.

 

Zgłoszenia poprzez formularz w zakładce: Kontakt.

Decydując się na wyjazd z nami koniecznie przeczytaj: ZASADY

Call Now ButtonZadzwoń do nas!
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial