Rejs na Mazurach w długi czerwcowy weekend

Spływ kajakowy Wkrą 1-2 czerwca
5 kwietnia 2019
Samoobrona
10 maja 2019

Rejs na Mazurach w długi czerwcowy weekend

brak wolnych miejsc

Ilość wolnych miejsc

19 - 23.06.2019r.

Termin

Mazury, Wilkasy

Miejsce

650

Cena

Szczególnie zapraszamy osoby, które dopiero chcą posmakować tego, czym jest żeglarstwo. 

 

A więc podstawowe informacje dla tych, którzy będą pierwszy raz:

 • Śpimy na jachtach 7-osobowych w portach lub na „dziko”. Każdego dnia przepływamy w inne miejsce. Każdy wieczór będzie inny, poznamy innych ludzi. Czasami będzie to koncert szantowy, czasami potańcówka, czasami ognisko nad brzegiem jeziora i szanty przy gitarze.
 • Oprócz pryszniców w portach, będą też kąpiele w jeziorze, w dzień i przy księżycu (jeżeli woda będzie już cieplejsza 😊.
 • Będzie dużo integracji, luzu i dobrej zabawy. W zeszłym roku królowały bitwy morskie z wiaderkami wody w roli głównej.
 • Poznacie żeglarskie obyczaje, panującą w portach atmosferę i fajnych ludzi.
 • Umiejętność pływania wpław jest mile widziana, ale niekonieczna. Dysponujemy kamizelkami ratunkowymi, jednak to nie morze i tak naprawdę w razie trudniejszych warunków pogodowych szybko można schować się przy brzegu.
 • Jachty, którymi pływamy są bardzo wygodne i obszerne, wyposażone w radio i dobrze zaopatrzoną kuchnię. Można więc pichcić na jachcie, a można jadać w tawernach, których jest obecnie na Mazurach całe mnóstwo. Każda załoga sama decyduje. Na tym rejsie będziemy pływać legendarnym jachtem BOLERO 805, jacht który wygrał wiele regat w klasie T3.
 • Jacht prowadzony jest przez doświadczonego sternika, który na początku zrobi krótkie przeszkolenie żeglarskie, a w trakcie rejsu nauczy was o co w tym żeglarstwie tak naprawdę chodzi.

Zacząć żeglować można w każdym wieku i  cieszyć się swoją nową pasją. Zaraziliśmy już miłością do żagli mnóstwo osób.

Żeglowanie na Mazurach jest cudowne, dostarcza wspaniałych wrażeń, widoków, wspomnień, znajomości, które z czasem zamieniają się w długoletnie przyjaźnie a wręcz związki. Sporo obecnych małżeństw poznało się właśnie tutaj. Mazury są bowiem romantyczne 😊.

Co trzeba zabrać:

 • Bagaż, który nie będzie zajmował dużo miejsca na jachcie – czyli torbę lub plecak
 • Śpiwór i podusię
 • Stopery do uszu
 • Krem ochronny, klapki pod prysznic, miękkie i wygodne obuwie na jacht
 • Coś ochronnego na głowę przed słońcem i przed ewentualnym deszczem
 • Może przydać się latarka
 • Podstawowe, mogące się przydać leki
 • Poza tym to co zwykle zabieracie na przedłużony weekend, jednak nie przesadzajcie z ubraniami, ponieważ jachty nie posiadają obszernych szaf ubraniowych.

 

Spotykamy się w środę 19 czerwca w porcie  Marina Bełbot Yacht Charter, który położony jest w miejscowości Wilkasy, nad jeziorem Tajty w odległości około 5 km od Giżycka. Tutaj bezpiecznie zostawiamy na 4 dni samochody. Po czterech dniach wrócimy w to samo miejsce. Będziemy na Was czekać w środę w Wilkasach od godz. 17.00. Na miejscu, po podróży można tam zjeść dobry obiad w restauracji.

Pierwszy dzień (środa) przeznaczamy na zakupy spożywcze, zaokrętowanie się, integracyjne ognisko. W czwartek rano, krótkie szkolenie i wypływamy w trasę. Może będzie kilka jachtów, więc codziennie wyznaczamy port, w którym ponownie wczesnym wieczorem znów się wszyscy spotkamy.

Zgłoszenia wysyłajcie przez formularz w zakładce Kontakt.

Koszt: 650 zł (czarter i opieka skippera, ubezpieczenie NNW) + 70 zł (składka jachtowa na wyżywienie i opłaty portowe – do rozliczenia)

Zaliczkę w kwocie 300 zł proszę wpłacać do trzech dni od zgłoszenia.

Miejsc mamy ograniczoną ilość: 6. Rezerwacja liczy się dopiero po wpłacie zaliczki. Z doświadczenia wiemy, że miejsca dość szybko się wyczerpują, a więc proponujemy już zaklepywać sobie urlopy.

Zgłoszenia poprzez formularz w zakładce: Kontakt.

Decydując się na wyjazd z nami koniecznie przeczytaj: ZASADY

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Call Now ButtonZadzwoń do nas!