Letni rejs żeglarski na Mazurach 21-28 lipca

Aktywne i integracyjne weekendy czerwcowe na Podbeskidziu
21 maja 2018
Wrześniowy rejs po Morzu Jońskim – kierunek Zakynthos i zatoka wraku
5 kwietnia 2019

Letni rejs żeglarski na Mazurach 21-28 lipca

35

Ilość wolnych miejsc

Termin

21-28/07/2018

Miejsce

Mazury, Ruda

800

złotych

Nasz coroczny rejs mazurski latem w tym roku odbędzie się w dniach 21-28 lipca.

Jak zawsze zapraszamy naszych stałych bywalców, żeglarzy, jak i osoby, które dopiero chcą posmakować tego czym jest żeglarstwo. 

A więc podstawowe informacje dla tych, którzy będą pierwszy raz:

 • Śpimy na jachtach 8-osobowych w portach. Każdego dnia przepływamy w inne miejsce. Każdy wieczór będzie inny, poznamy innych ludzi. Czasami będzie to koncert szantowy, czasami potańcówka, czasami ognisko nad brzegiem jeziora i szanty przy gitarze.
 • Oprócz pryszniców w portach, będą też kąpiele w jeziorze, w czasie dnia i przy księżycu.
 • Będzie dużo integracji, luzu i dobrej zabawy. W zeszłym roku królowały bitwy morskie z wiaderkami wody w roli głównej.
 • Poznanie żeglarskie obyczaje, panującą w portach atmosferę i fajnych ludzi.
 • Umiejętność pływania wpław jest mile widziana, ale niekonieczna. Dysponujemy kamizelkami ratunkowymi, jednak to nie morze i tak naprawdę w razie trudniejszych warunków pogodowych szybko można schować się przy brzegu.
 • Jachty, którymi pływamy są bardzo wygodne i obszerne, wyposażone w lodówkę, ubikację, ogrzewanie, radio, kuchnię wyposażoną w kuchenkę, zlewozmywak i we wszelkie naczynia. Można więc pichcić na jachcie, a można jadać w tawernach, których jest obecnie na Mazurach całe mnóstwo. Każda załoga sama decyduje.
 • Każdy jacht prowadzony jest przez doświadczonego sternika, który na początku zrobi krótkie przeszkolenie żeglarskie, a w trakcie rejsu nauczy was o co w tym żeglarstwie tak naprawdę chodzi. Zacząć żeglować można w każdym wieku i  cieszyć się swoją nową pasją. Zaraziliśmy już miłością do żagli mnóstwo osób.

Żeglowanie na Mazurach jest cudowne, dostarcza wspaniałych wrażeń, widoków, wspomnień, znajomości, które z czasem zamieniają się w długoletnie przyjaźnie a wręcz związki. Sporo obecnych małżeństw poznało się właśnie tutaj. Mazury są bowiem romantyczne :).

Co trzeba zabrać:

 • Śpiwór i podusię
 • Stopery do uszu
 • Krem ochronny, klapki pod prysznic, sandały na jacht
 • Coś ochronnego na głowę przed słońcem i przed ewentualnym deszczem
 • Może przydać się latarka
 • Podstawowe, mogące się przydać leki
 • Poza tym to co zwykle zabieracie na tygodniowy urlop, jednak nie przesadzajcie z ubraniami, ponieważ jachty nie posiadają obszernych szaf ubraniowych.

Spotykamy się w sobotę w malutkim porcie Makarina w miejscowości Ruda nad jeziorem Wojnowo ( jadąc od Pisza trasą 63 10 km przed Giżyckiem). Telefonicznie jeszcze dokładnie wytłumaczę jak dojechać. Tutaj bezpiecznie i bezpłatnie zostawiamy na tydzień samochody. Po tygodniu wrócimy w to samo miejsce. Godzina zbiórki około godziny 16.00. Na miejscu jest restauracja, w której można zjeść dobry obiad.

Pierwszy dzień przeznaczamy na zakupy spożywcze, zaokrętowanie się, integracyjne ognisko. W niedzielę rano, krótkie szkolenie i wypływamy w trasę. Będzie kilka jachtów, więc codziennie wyznaczamy port, w którym ponownie wczesnym wieczorem znów się wszyscy spotkamy.

W galerii znajdziecie zdjęcia z naszych poprzednich niektórych rejsów, jest ich tak dużo, że już nie nadążam wrzucać. Tu jeden z pierwszych rejsów: Magiczne wspomnienia Lub  tu: Mazury lub tu: Mazury 

Przed decyzją przeczytajcie nasze ZASADY.

Zgłoszenia wysyłajcie przez formularz w zakładce Kontakt.

Koszt: 800 zł (czarter i opieka skippera, koszulka pamiątkowa z imieniem) + 150 zł (składka jachtowa na wyżywienie i opłaty portowe)

Klubowicze: 700 zł Informacja o tym jak zostać klubowiczem tutaj: KLUB

Zaliczkę w kwocie 300 zł proszę wpłacać do trzech dni od zgłoszenia. 

Miejsc mamy ograniczoną ilość: 35. Rezerwacja liczy się dopiero po wpłacie zaliczki. Z doświadczenia wiemy, że miejsca dość szybko się wyczerpują, a więc proponuję  już zaklepywać sobie urlopy.

 

Zadzwoń do nas!