Spływ kajakowy Czarną Hańczą 11-18 sierpnia 2018

Termin: 11-18 sierpnia 2018

Cudownie czysta rzeka, o ile nie najczystsza w Polsce, piękne lasy, łąki, cisza, jeziora, kajaki i my. I tak przez tydzień. Szlak Czarnej Hańczy uważany jest za najpiękniejszy w Europie, otoczony prawie zupełnie przez Puszczę Augustowską. Nie ma lepszego relaksu niż takie właśnie podłączenie się do wiecznego źródła energii, jakim jest Matka Natura.

Dla mnie pływanie kajakiem to swoista medytacja w ruchu, ruchu leniwym i nieśpiesznym, gdyż czasami nurt sam nas niesie, wystarczy tylko korygować kurs. Oddając swoje myśli rzece, drzewom, trawom, mózg w naturalny sposób się resetuje i wycisza. Po dwóch dniach nie wiemy już jaki jest dzień, która godzina... donikąd się nie spieszymy. Cały świat został gdzieś tam, daleko za nami...z czasem wydaje się coraz bardziej nierealny.

Czasem rozmawiamy ze swoim współtowarzyszem, czasem nie. To od nas zależy. Często też zmieniamy się podczas spływu, aby mieć okazję się lepiej poznać ze wszystkimi uczestnikami.

Na trasie jest wiele tzw. bani ruskich czyli saun nad samym brzegiem, z których aby się ochłodzić, wybiega sie prosto do rzeki. Uwielbiamy je i na pewno bedziemy korzystać.

Śpimy w namiotach, które można wypożyczyć na miejscu. Codziennie wieczory spędzać będziemy przy ogniskach integrując się. Jest to wyjazd dla osób, którym nieobce są "niewygody" typu brak czasami prysznica (kąpiele w rzece) i spanie w namiocie. Wzamian te niedogodności nam stukrotnie wynagradza bliskość natury. Zresztą na polach biwakowych często są prysznice, więc spokojnie :). Posiłki przygotowujemy sobie sami.

Należy zabrać ze sobą:

  • śpiwory i maty lub lekkie nadmuchiwane materace (świetne do kupienia w Decathlonie)
  • latarki, coś na komary i coś z filtrem na słońce
  • może się przydać mała kuchenka gazowa do gotowania, ale jak nie masz na pewno ktoś użyczy (tak jak i miejsca w namiocie) oraz naczynia turystyczne, sztućce i kubek
  • worki wodoszczelne (można kupić a można po prostu zabrać mocne worki na śmieci) oraz plastikowe pudełeczka na artykuły spożywcze
  • coś ochronnego od deszczu i nakrycie głowy chroniące od słońca
  • mogą sie przydać rękawiczki kajakowe, ale niekoniecznie
  • strój kąpielowy
  • wodoszczelny ochraniacz na telefon i inne cenne rzeczy, czasem z wioseł nalewa nam się woda do kajaka.
  • powerbank
  • termos, jeśli na trasie lubimy napić sie kawki

Spotykamy się w miejscowości Wigry nad Jeziorem Wigry obok słynnego klasztoru pokamedulskiego, na polu biwakowym w sobotę wieczorem, lub w niedzielę rano. Tu nocujemy i następnego dnia ruszamy po przygodę. Samochody można zostawić na płatnym strzeżonym parkingu. 

Tu zdjęcia z naszych poprzednich spływów: Brda 1 i Brda 2.

A tu z pierwszego kultowego spływu, od którego wszystko się zaczęło: FILMIK

Trasa wieźć nas będzie cudowną rzeką i kanałem augustowskim, na którym przyjdzie nam zmierzyć się z siedmioma śluzami. Śluzowanie to fajna przygoda dla osób, którzy jeszcze tego nie doświadczyli. Chodzi o przemieszczanie się w śluzie na inny poziom wody (niższy lub wyższy).

Dojazd: będziemy kontaktować osoby z tego samego rejonu na wspólny dojazd samochodem.

Cena: 490 zł

W cenie zawiera się: wypożyczenie kajaków wraz z osprzętem, transport kajaków po spływie na miejsce startowe do samochodów, opłaty pól biwakowych. Dla chętnych koszulka w wydrukowanym imieniem za dopłatą 20 zł.

Zadatek: 150 zł wpłacana 3 dni od zgłoszenia na konto podane w zakładce KONTAKT

Zgłaszajcie się poprzez formularz w zakładce Kontakt. 

Decydując sie na wyjazd z nami koniecznie przeczytajcie ZASADY.

Dopiero po zaakceptowaniu zasad decydujcie się na wyjazd.

Grupę planujemy 20 osobową

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.