Rejs żeglarski w Grecji po Morzu Jońskim wrzesień/październik

Rejs żeglarski w Grecji po Morzu Jońskim wrzesień/październik

Na przełomie września i października organizujemy dwutygodniowy (lub dla chętnych tygodniowy) rejs w Grecji po Morzu Jońskim. Odwiedzimy takie cudne wyspy jak Lefkada, Kefalonia, Itaka, Zakynthos z zatoką wraku, Korfu...

Rejs trwa dwa tygodnie od 29 września do 13 października. Można jednak przylecieć tylko na jeden tydzień lub drugi tydzień.  Poniżej podaję rozwiązania:

Terminy i loty:

Pierwszy tydzień:

 28 września:  lot na Korfu mamy o godz. 20.55 z Poznania  (pierwszą noc spędzimy stacjonarnie na Korfu w niedrogim hotelu). Jeśli ktoś chce może polecieć już w czwartek 27 września z Warszawy Modlina o 11.55. Hotel zarezerwowany jest na wszelki wypadek od czwartku. W sobotę 29 września wchodzimy na jacht i kończymy rejs 6 października. Do Polski wracamy 8 października o godz. 6.50 do Warszawy lub o 14.00 do Katowic (ostatnie dwie noce również stacjonarnie  na Korfu)

Drugi  tydzień:

5 paździenika wylot z Poznania o 20.55. Nocleg w Atenach.  Na jacht wchodzimy 6 października i pływamy do 13 października. Powrót 15 października: do Warszawy  o godz. 6.50 lub  Katowic o godz. 15.35. Pierwsza i dwie ostatnie noce spędzamy stacjonarnie na Korfu. Cena bardzo wysoko ocenianego hotelu, w którym zrobiliśmy rezerwację to koszt 60-70 zł za noc. 

Z całą pewnością skorzystamy z cudownych plaż w dzikich zatoczkach na wyspach, kajaków na Kefalonii, imprez na Itace itp.

Dostępnych miejsc mamy 9. Zostało już tylko  2 wolne miejsca na pierwszy tydzień i 3 na drugi tydzień. Póki co mamy przewagę panów.

Na Kefalonii mamy zaprzyjaźnionych Polaków, którzy chętnie pokażą nam najpiękniejsze, magiczne miejsca i zabiorą do restauracji z najlepszym greckim jedzeniem. A warto, gdyż to jedna z najpiękniejszych wysp w Grecji. Nie oblegana jeszcze zbytnio  przez turystów, a mająca wiele do zaoferowania. Poniżej zdjęcie z jaskini Melissani z turkusowym jeziorem w środku. Pozostawia niezapomniane wrażenia.

Myślę, że nie muszę nikogo przekonywać, że taki sposób spędzania urlopu to najlepsze wakacje pod słońcem. Wciąż się przemieszczamy, codziennie zwiedzamy inną wyspę. Próbujemy boskiej greckiej kuchni, pełnej świeżych owoców morza, jagnięciny, serów, pysznych warzyw, np. pomidorów dojrzewających na słońcu, doskonałej oliwy z oliwek, ziół. Wiem, że niektórzy z was boją się np. bujania i choroby morskiej, jednak w Grecji we wrześniu to bardzo rzadko się zdarza.

Doświadczenie żeglarskie również nie jest wymagane. Jesteśmy pod opieką bardzo dobrego sternika, który świetnie mówi po grecku (i oczywiście polsku). 

www.wypadydlasingli.pl

 

Co zabrać?

Ciuchy raczej na ciepłą pogodę, sandały, klapki, coś ochronnego na głowę, polar, jedne długie spodnie, ewentualnie maskę z rurką, jesli lubicie snoorkowanie. Kosmetyki można kupić na miejscu, gdyż ceny są porównywalne jak w Polsce. Wystarczy zupełnie bagaż podręczny.

Kosztorys rejsu to:

  • 1. czarter jachtu, opieka skippera, pilotowanie rejsu, opłaty portowe, sprzątanie końcowe, silnik do pontonu, pościel, ręczniki, paliwo do jachtu, ubezpieczenie kaucji
  • 2. składka na wyżywienie (około 80 euro, w zależności od waszych apetytów)
  • 3. noclegi w hotelu na Korfu (postaramy się poszukać jak najtańszych apartamentów, ale trzeba się liczyć z tym, że może to być około 60-70 zł za noc)

 

W pierwszym tygodniu odwiedzimy inne wyspy a w drugim inne, więc można wziąć udział w pełnym dwutygodniowym rejsie :  27 września - 15 października. Cena za dwa tygodnie jest bardziej korzystna.

Cena na tydzień:

1. 490  euro

2. 80 euro (około)

3. 45 euro (około)

Cena na dwa tygodnie:

1. 850 euro

2. 160 euro (około)

3. 45 euro (około)

W cenę nie wchodzą bilety lotnicze. Pomagam kupić bilety, jeśli ktoś sobie tego życzy i staram się zawsze upolować najtańsze. Obecnie z Warszawy na 27 września kosztuje jedynie 94 zł. Warto to wykorzystać i kupić jak najszybciej.

Zgłoszenia przesyłajcie poprzez formularz w zakładce Kontakt. Tutaj: link . W celu potwierdzenia rezerwacji należy przesłać zadatek 900 zł do trzech dni od zgłoszenia a do 13 września należy wpłacić już całość. Oprócz składki jachtowej 80 euro, którą należy mieć na miejscu w euro.

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.