Kreta- tygodniowy aktywny pobyt 8-15 września

Termin: 8-15 września 2018 (wylot z Krakowa)

ewentualnie (wylot z Warszawy-Modlina) 9-16 września 

Koszt: 1270 zł + bilety lotnicze

Lecimy liniami Ryanair. Jeśli ktoś sobie życzy, pośredniczę w zakupie biletów. Cena biletów zmienia się z dnia na dzień, więc im wcześniej się kupi tym taniej, choć to zależy od popytu na dany lot, więc różnie bywa.

Mieszkamy w nowym, wysoko ocenianym hotelu, 100 m od piaszczystej spokojnej plaży w 4-osobowych apartamentach.

Apartamenty posiadają dwa pokoje, łazienkę, klimatyzację, aneks kuchenny, w którym można przygotować sobie śniadanie i balkon z krzesełkami. Do tego widok na morze.

Przy hotelu jest basen, leżaki, a bliskość do morza sprawia, ze zasypia się przy szumie fal.

Po przylocie na lotnisko wypożyczamy samochody, które będą nam służyć przez cały pobyt. Nie zamierzamy bowiem leżeć jedynie na plaży (choć i tego nie zabraknie), ale aktywnie spędzać czas. Odwiedzimy najładniejsze zakątki Krety.

Zobaczymy najsłynniejsze plaże: Lagunę Balos, plażę Elafonissi z różowym piaskiem, Falasarnę i Preveli Beach z gajem palmowym. Tam będzie czas na miłe leniuchowanie, napawanie się otaczającym pięknem, opalanie i pływanie w turkusowej, krystalicznej wodzie.

Odwiedzimy cudowne góry z głębokimi wąwozami, które pokrywają środkową część wyspy i przejdziemy najdłuższy w Europie, spektakularny wąwóz Samaria, który robi ogromne wrażenie. Ściany wąwozu sięgają 500 metrów a najwęższe miejsca pomiędzy ścianami skalnymi mają zaledwie 3 metry.

Pojedziemy nad piękne, otoczone wysokimi górami słodkie jezioro Kourna, w którym spotkać można żółwie i oczywiście popływać w krystalicznej ciepłej wodzie.

Oprócz tego spróbujemy też snoorkowania, czyli pływania z maską przy jednej z wysepek. Będziemy oglądać podwodny świat pełen rybek, zatopionych wraków łódek a nawet wraku samolotu.

Zwiedzimy również dwa stare przepiękne miasteczka: Chanię i Rethymno z ich cudownymi wąskimi uliczkami, starymi portami, licznymi galeriami i restauracjami oraz urokliwe małe wioski, gdzie życie toczy się leniwie, swoim greckim rytmem.

Nie zabraknie również dobrej zabawy, muzyki i tańca, gdyż jak wiadomo Grecy lubią się bawić. Często urządzają wieczory greckie, podczas których robią pokazy taneczne oraz uczą swoich gości prostych greckich tańców.

Zgłoszenia przesyłajcie proszę poprzez formularz umieszczony w zakładce Kontakt. Po zgłoszeniu do trzech dni wpłaćcie zaliczkę 400 zł, aby rezerwacja nabrała mocy. Reszta wpłaty na tydzień przed wylotem. 

W cenie nie jest zawarte wyżywienie i wynajęcie samochodów. Śniadania będziemy robić sobie sami, kupując artykuły w wielu pobliskich marketach, ceny podobne są do polskich. Obiadokolacje jadać będziemy w restauracjach, tam, gdzie akurat danego dnia będziemy.

Koszt wynajęcia samochodu wraz z benzyną to około 45 euro od osoby przy 4-5 osobach w samochodzie.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.