Koncert zespołu OJ TAM w chatce na Lasku 7 kwietnia

Termin: 7-8 kwietnia

Mamy wolne miejsca w samochodzie z Warszawy.

Chatka na Lasku to kultowe miejsce dawnych studentów chodzących kiedyś chętnie po Beskidach, zwana "Chatką Elektryków" w Beskidzie Żywieckim.  Choć ma przeszło 100 lat stoi do dziś, ma się dobrze i wciąż przyciąga swoją niepowtarzalną atmosferą. Nie znajdziecie tu wygód, ani pokoi z łazienkami, za to jest kominek i sympatyczni, otwarci ludzie, którzy po przyjściu zaproponują wam gorącą herbatę.

Jest i prysznic z ciepłą wodą, umywalki, ubikacja i materace na tzw. "Lotnisku" (poddaszu),  gdzie się śpi. Poza tym na parterze pokoje z łóżkami piętrowymi, mała kuchnia, gdzie można samemu sobie coś upichcić i świetlica.

Przed chatką ławeczki do wygrzewania się w słońcu, huśtawka i miejsce na ognisko.

Koncert zespółu OJ TAM "Nie tylko morskie opowieści" zaczniemy 7 kwietnia o godzinie 20.00. i trwał będzie do północy.

Piosenki, które zespół gra to w głównej mierze szanty, więc gratka dla żeglarzy, którzy po górach też przecież chodzą. Jednak zagrają również covery innych popularnych zespołów. Na pewno będzie okazja do potańczenia i poskakania.

Więcej o zespole możecie poczytać tutaj: OJ TAM

Zdobyli wiele nagród w uznanych w Polsce konkursach. Grają nie tylko kompozycje innych szantymenów i covery, ale również swoje własne kawałki, do których słowa i muzykę napisał Marek Mazurski.

Tutaj możecie posłuchać kilku kawałków: YOUTUBE

Obecnie zespół gra w nieco innym składzie, jednak charyzmatyczny Marek nadal jest liderem zespołu.

Ze sobą musicie zabrać śpiwory i coś do jedzenia i picia, chatka nie prowadzi bowiem kuchni i nie przygotowuje posiłków. Przydadzą się czyste buty na zmianę do chodzenia po chatce.

Jak tu dotrzeć? Najlepiej dojechać do Koszarawy (pół godziny za Żywcem) i np. pod kościołem zostawić samochód. Potem trzeba przejść na drugą stronę ulicy i za sklepem Groszek zaczyna się niebieski szlak chatkowy, czyli niebieski domek, zaprowadzi was do chatki. Droga zajmuje około pół godziny. Najlepiej przyjść jak będzie jeszcze widno.

Piszcie skąd pojedziecie, to będziemy was ze sobą komunikować żebyście mogli przyjechać jednym autem, zamiast każdy swoim. Można też do Żywca dojechać pociągiem, a potem busem do Koszarawy. Jak będzie więcej zainteresowanych możemy skombinować 20 -osobowego busa z Katowic na miejsce. I tak samo z powrotem.

Wejściówka w cenie 100 zł obejmuje koncert w sobotę, noclegi (można przyjechać już w piątek, pochodzić sobie po Beskidach) i zagwarantowane dwa piwa.

Zgłoszenia przesyłajcie na adres: info@wypadydlasingli.pl

Konto do wpłaty za wejściówkę znajdziecie tutaj: Kontakt

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.