Karnawał na Wyspach Kanaryjskich 10 – 18 luty

Karnawał na Wyspach Kanaryjskich, a zwłaszcza ten na Gran Canarii i Teneryfie to drugi zaraz po Rio de Janeiro najpiękniejszy karnawał na świecie. Ulice wypełnione są przepięknie przebranymi tancerzami i statystami. Co wieczór wszędzie odbywają się imprezy taneczne i hucznie wszyscy się bawią.

Obchody Karnawału, plaża i piękna pogoda na wyspie są po prostu dla siebie stworzone. Muzyka, tańce, śpiewy, uliczne parady, kolorowe stroje, występy zespołów muzycznych, zachwycające pokazy sztucznych ogni i zabawa do białego rana. Większość z odbywających się tam w tym czasie imprez jest bezpłatna, więc w zupełności wystarczy dobry nastrój i chęć do wspólnej zabawy. Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów jest wybór Królowej Karnawału.

Motywem karnawałowym w 2018 roku są magiczne i fantastyczne stworzenia.

17 lutego odbywa się Wielka Fiesta, której nie można pominąć, dlatego proponujemy powrót 18 lutego do Krakowa z pobliskiej Teneryfy.

Sama Gran Canaria jest niczym mały kontynent w miniaturze. Bliska Europie wyspa posiadająca tak różnorodne plaże, jak sam jej krajobraz, bogaty w niespodzianki. Prawie 60 kilometrów plaż przy 236 kilometrach długości linii brzegowej, skąpanych w promieniach łagodnego słońca, które mieszka tu niemal na stałe.

Mamy dla was na dwie opcje:

  • Żeglarska z Gran Canarii
  • Stacjonarna na Gran Canarii

Na ostateczne decyzje czekamy do 25 stycznia!

Wersja żeglarska to rejs jachtem Bavaria 42, który przyjmuje 8 osób załogi. A więc nieco pływania nieco imprezowania. Śpimy oczywiście na jachcie, wyposażonym w kuchnię z wszelkimi naczyniami, ubikacjami i prysznicem oraz koje 2-osobowe z pościelą. Jacht prowadzi zawodowy skipper. Trasę na Atlantyku nie do końca można przewidzieć, gdyż ocean rządzi się swoimi prawami. Wszystko zależy od siły i kierunku wiatru. Początek i koniec rejsu odbywa się w porcie Las Palmas na Gran Canarii. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie rejsu, zwłaszcza osoby, które do tej pory nie żeglowały, dzwońcie do mnie. Wszystko wyjaśnię.

Jak dostać się na Wyspy Kanaryjskie? Oczywiście samolotem. 10 lutego wylatuje z Warszawy Modlina na Gran Canarię samolot o 12.35, lot trwa około 5 i pół godziny. Powrót 18 lutego z pobliskiej Teneryfy o 16.40 do Krakowa. Z Gran Canarii na Teneryfę można dostać się promem. Jeśli ktoś będzie miał potrzebę mogę pośredniczyć w zakupie biletów. Im szybciej się je kupi, tym są tańsze, obecnie około 1000 zł w obie strony. Co dzień zapewne pójdą w górę.

Cena rejsu: 1700 zł + 130 euro na wyżywienie, opłaty portowe, sprzątanie końcowe jachtu i paliwo. Standardowo pobierana jest również kaucja zwrotna 50 euro, zwracana po rejsie.

Wersja stacjonarna. Pobyt w hostelu na Gran Canarii, plażowanie, zwiedzanie wyspy samochodem i udział w karnawale. Pobyt w hostelu to oczywiście nie to co hotel, jest po prostu bardziej spartańsko, ale za to taniej i bardziej integracyjnie. Okres karnawałowy to najbardziej oblegany czas na Wyspach Kanaryjskich, w związku z tym ceny hoteli są bardzo wysokie i już dawno zajęte.

Cena: 1500 zł

Do tego trzeba doliczyć ewentualne wynajęcie samochodów i koszt benzyny, oraz składkę na artykuły spożywcze. Trudno teraz mi ocenić ile to będzie, bo zależy to od wynegocjowania dobrej ceny samochodów i tego ile kilometrów zrobimy. I oczywiście od waszego apetytu. Cena nie obejmuje również biletów lotniczych, które jak wiadomo codziennie mają inną cenę.

Hostel znajduje się w samym środku wyspy i jest bardzo klimatyczny. Posiada kuchnię, w której możemy pichcić. Taras z pięknym widokiem na otaczające góry i zewnętrznym jacuzzi, widocznym na zdjęciu.

Na ten wypad mamy 14 miejsc.

Zgłaszajcie się poprzez formularz na stronie tutaj: Kontakt

Czasu zostało niewiele, więc decyzję trzeba podjąć szybko. Na zgłoszenia czekam do 25 stycznia!

Zaliczka po zgłoszeniu wynosi 500 zł. Reszta płatna do końca stycznia.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.