Cykady na Cykladach 30.09.-10.10.2017

Zapraszam na 10-dniowy rejs pomiędzy jednymi  z najpiękniejszych wysp w Europie: Cykladami w Grecji.

Mamy 3 wolne miejsca.

Rejs zaczynamy w sobotę  30 września z Aten. W związku z tym, że  samolot z Warszawy Modlina linii Ryanair ląduje w Atenach około 23.30 czasu miejscowego (przesunięcie o godzinę), warto do Aten przylecieć już w piątek i przenocować.

Samolot wylatuje z Modlina o 19.10.  Generalnie im wcześniej kupicie bilety tym będzie taniej. Należy pamiętać, że bilety lotnicze codziennie mają inną cenę, raz pójdą w górę raz w dół. Jeśli więc widzimy danego dnia, że jest tanio po prostu kupujemy. Jeśli chodzi o bagaż, na 10 dni spokojnie wystarczy bagaż podręczny, najlepiej miękki plecak, lub worek żeglarski, który na jachcie zwiniemy i schowamy gdzieś. Twarde walizki przeszkadzają, choć jeśli ktoś woli trzymać rzeczy w walizce na swojej koi, też jest to do zrobienia.

Ja mogę oczywiście pośredniczyć w zakupie biletów lotniczych, jeśli ktoś wyrazi takie zapotrzebowanie, nie ma problemu.

grecos_przewodnik_mykonos_foto_2_v1

W Atenach załatwię jakiś tani nocleg i w sobotę po wyspaniu się przemieszczamy się do portu Kalamaki i okrętujemy na jachty. Planujemy popłynąć w trzy jachty. Obieramy kierunek na Mykonos i płyniemy! Malownicze widoki, liczne plaże, krystalicznie czyste morze i niekończące się życie nocne sprawiają, że Mykonos jest niezwykle atrakcyjnym miejscem turystycznym. Najbardziej rozpoznawalnym elementem krajobrazu wyspy Mykonos są XVI wieczne wiatraki, usytuowane na niewielkim wzgórzu. Zachwycają swoim majestatycznym wyglądem.

h-1-mykonos-windmills

Następnie odwiedzimy pozostałe wyspy archipelagu CykladyTinos, Siros, Kithnos, Andros, Kea... To rejs marzeń. Cyklady są ucieleśnieniem marzeń o wakacjach – błękit nieba i morza, biel domów i kościółków, małe plaże i skaliste klify, krystalicznie czysta woda.

Zákynthos

Wysepki są zachwycające a pogoda w tym czasie jest jeszcze cudowna. Codziennie będziemy na innej wyspie, w innym porcie, by po 10 dniach zawinąć do portu w Atenach i zakończyć rejs.

Co nas czeka?

  • wiatr we włosach i piękna słoneczna pogoda
  • przygoda żeglarska na komfortowym jachcie
  • spotkania z delfinami, które lubią podpływać do jachtów i się z nami bawić
  • boskie greckie jedzenie  (przede wszystkim świeże doskonałe owoce morza, pyszne sery, pomidory pachnące słońcem, prawdziwa oliwa z oliwek, bakłażany....można wymieniać i wymieniać)
  • świetne wino a także wrzechobecna raki i ouzo
  • gościnność Greków i fantastyczna atmosfera w tawernach i knajpkach
  • krystalicznie czysta woda Morza Egejskiego
  • kąpiele w morzu i podglądanie podwodnego świata (warto zabrać maskę z rurką)
  • beztroska, śmiech i pełen relaks

Nie musicie mieć doświadczenia żeglarskiego, jeśli nigdy nie próbowałeś żeglarstwa warto w końcu to zrobić, bo żeglarstwo uzależnia (ale to zdrowe uzależnienie).

footer-bg

Tu znajdziecie zdjęcia z naszego wypadu na Cyklady w 2015 r.: GALERIA

Koszt: 2670 zł ( cena obejmuje czarter, opiekę skippera, hotel w Atenach z piątku na sobotę, opłaty portowe, benzynę do jachtu, sprzątanie końcowe, ubezpieczenie, pościel, wyżywienie (oprócz obiadokolacji w restauracjach), woda i soki.

Dodatkowy koszt to bilety lotnicze i kaucja zwrotna za jacht (około 100 euro), oddawana na końcu rejsu.

Wiek uczestników: 30 - 50+

Zaliczkę 1000 zł wpłacacie po zgłoszeniu, resztę do dwóch tygodni przed rejsem.  

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.