Barcelona 6-12 maja 2018

Jeśli jeszcze ktoś nie był w tym niesamowitym mieście, jakim jest Barcelona czas to zrobić. Bo jeśli nie teraz to kiedy ?? 

Barcelona ma niepowtarzalną atmosferę, gdzie nowoczesność płynnie miesza się z historią tego miasta. Urokliwe, wąskie średniowieczne uliczki z romantycznymi kawiarenkami, błyskotliwa architektura Gaudiego, lśniące w słońcu fasady szklanych wieżowców, liczne galerie sztuki, muzea, oraz miejskie parki, wreszcie plaże, które ciągną się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego.

Program wypadu jeszcze opracowuję, jednak na pewno on się odbędzie. Możecie już, aby było jak najtaniej, kupować bilety lotnicze.

Jak dolecieć? Istnieją dwie opcje:

1. Wizzair z Katowic 6 maja o godzinie 18.20, wracamy 12 maja do Warszawy lub Krakowa istnieje możliwość powrotu do Katowic 13 maja, (ale bilet lotniczy jest droższy). Bilety na dzień 22 stycznia wynoszą 209 zł w jedną stronę i  195 zł powrotny.

2. Ryanair z Warszawy Modlina 6 maja o 20.35, powrót do Warszawy 12 maja, wylot o 16.55. Ceny: 152 zł i 224 zł powrotny.

Dla grupy osób lecących z Modlina przygotuję dokładnie opis jak dostać się metrem z lotniska do hostelu.

Mam prośbę abyście nie wchodzili na stronę linii lotniczych i nie sprawdzali cen co chwilę, ponieważ komputery linii lotniczych wyłapują wzmożone zainteresowanie danym lotem i automatycznie podnoszą cenę.

Bilety z dnia na dzień na pewno pójdą w górę. Oczywiście mogę pomóc w zakupie biletów, jeśli ktoś będzie miał taką potrzebę.

Plan:

- odwiedzimy najsłynniejsze budowle Gaudiego  w tym oczywiście Park Guell

- bazylikę Sagrada Familia, najwspanialsze jego dzieło

- Casa Batllo-Dom Kości

- przechadzać będziemy się głównym deptakiem Barcelony La Ramblą, z mnóstwem sklepików i knajpek

- zajrzymy do  oceanarium, w którym mieszka 11 tys. stworzeń

- zobaczymy magiczną dzielnicę gotycką z jej labiryntem wąskich uliczek

- targ La Boqueria z dobrym i tanim jedzeniem

- odwiedzimy kościół Santa Maria del Mar

- dla chętnych muzeum Picassa

- jeden dzień możemy spędzić na plaży

Ta lista może się rozrastać i rozrastać, jeśli będziecie sami dodawać kolejne punkty. Pamiętajcie, że nie jedziecie z doświadczonym przewodnikiem po Barcelonie, który realizuje każdy punkt na swojej liście. To my jako grupa będziemy tworzyć naszą podróż, ja również lecę do Barcelony pierwszy raz. 

Mieszkamy w sympatycznym, wysoko ocenianym hostelu w 4-osobowych pokojach, w samym centrum Barcelony. Śniadania mamy w cenie, kolacje można wykupić na miejscu za 12 euro. A w ciągu dnia zjemy coś na mieście, by popróbować katalońskiej kuchni, zwłaszcza paelli, różnego rodzaju tapas, crema Catalana...

W Barcelonie jedzenie to nieodzowny element lokalnego stylu życia. Nie bez powodu została ona pierwszym miastem poza Francją wyróżnionym tytułem Stolicy gastronomii.

Poruszać będziemy się najczęściej metrem i na piechotę. Zaopatrzcie się w wygodne buty. Podobno w Barcelonie jest sporo kieszonkowców, a więc warto wcześniej przemyśleć, jak się zabezpieczyć. Teraz praktycznie wszędzie można płacić kartą, więc proponuję nie zabierać za dużo gotówki.

Koszt: 1500zł

Cena dla klubowiczów: 1350 zł

W cenę nie są wliczone koszty biletów do odwiedzanych obiektów i koszty metra.

Zaliczka: 500 zł

W związku z tym, że nasz formularz na razie nie działa poprawnie zgłoszenia wysyłajcie na adres: info@wypadydlasingli.pl

Podając imię i nazwisko, telefon, wiek i skąd i czym chcecie przyjechać na lotnisko oraz czy potrzebujecie pomocy w zakupie biletów.

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.